GDPR
Sosyal Medya Reklamları: LinkedIn

Sosyal Medya Reklamları: LinkedIn

Advertising / 9 December 2018 / 2 dk. / Sesli Makale

LinkedIn reklamları, işinize üç tür pazarlama hedefi ile yardımcı olur:

  1. Marka bilinirliği oluşturma
  2. Web sitesi trafiğini artırma
  3. Potansiyel müşterilere ulaşma ve bu kitleyi aktif müşterilere dönüştürme


LinkedIn Platformu Hakkında Genel Düşünceler

Pazarlamacılar ve profesyonel reklam ajansları, genel olarak LinkedIn'i, B2B potansiyel müşteri oluşturma açısından en iyi ve en başarılı platform olarak değerlendirmektedirler. Profesyonel bir ağ olan LinkedIn, daha önce benzer başlıklarla paylaştığımız diğer blog yazılarımızdaki sosyal ağlarla kıyaslandığında daha çok iş odaklı olarak görülmektedir. Ünvan ve kıdem gibi mesleki niteliklere dayalı hedefleme seçenekleri sunmakta ve diğer sosyal medya platformlarına göre reklamlar açısından daha spesifik sonuçlar sunmaktadır.

LinkedIn'de reklam vermek istiyorsanız, reklamlarınızı birkaç farklı model arasından seçim yaparak oluşturabilirsiniz.

Sponsorlu İçerik

Sponsorlu İçerik tarzı reklamlar, hem masaüstü hem de mobil cihazlarda, haber akışında görüntülenir. Reklam içeriğinizi daha geniş bir kitleye ulaştırmak için bu tarz reklamları tercih edebilir ve marka veya konu üzerindeki uzmanlığınızı gösterebilirsiniz.

İpucu: 150 karakterin altındaki reklam başlıkları en iyi etkileşimi sağlamaktadır ve daha büyük görseller, daha yüksek tıklama oranlarına sahiptir. LinkedIn, 1200x627 piksel boyutunda reklam görsellerini önermektedir.

Örnek olarak, müşteri hizmetleri tabanlı bir yazılım şirketi olan Aspect, liderlikle ilgili düşünce ve makalelerini tanıtmak amacıyla LinkedIn Sponsorlu İçerik reklamlarını kullanmıştır. Kampanya, şirket sayfasının takipçi sayısını yüzde 17 artırmış ve Aspect blog sayfasına trafik yönlendirme oranını da dört kez artırmıştır.


Sponsorlu InMail

Sponsorlu InMail, e-mail reklam pazarlamasına benzer, ancak farklı yanı iletilerin doğrudan kullanıcıların LinkedIn gelen kutularına gitmesidir. Sponsorlu InMail'in benzersiz bir özelliği, kullanıcıların yalnızca LinkedIn'de etkin olduklarında reklam mesajlarını almalarıdır. Bu nedenle mesajlar yeni olarak karşınıza çıkar.

İpucu: Reklam gövde metni, 500 karakterin altında olduğunda en yüksek tıklama oranını elde etmektedir. Sponsorlu InMail için en etkili beş harekete geçirici mesaj şunlardır: Sırasıyla; Hemen Dene (Try), Ücretsiz (Free), Bugün (Today), Tıkla (Click) ve Başvur (Apply).


Metin Reklamları

Metin reklamları, LinkedIn haber akışının en üstünde ve sağında yer alan küçük alanda gösterilen reklamlardır. Mobil cihazlarda değil, yalnızca masaüstü kullanıcılarına görünür. İsminin metin reklamları olmasına rağmen, metin reklamları aslında 50x50 piksel boyutunda bir küçük resim de içerebilir.

İpucu: İnsan yüzünün göründüğü profil resimleri, logolardan veya herhangi bir nesnenin resminden daha fazla performans vermektedir.


Eğer LinkedIn'de reklam vermeyi planlıyorsanız, profesyonel sosyal medya danışmanları veya sosyal medya yönetimi hizmeti sunan şirketler ile çalışmayı da düşünebilirsiniz. Sosyal Medya Hizmetlerimiz sayfasından sunduğumuz hizmetleri detaylı olarak inceleyebilir, veya hemen Proje İstek Formunu doldurarak, en kısa sürede sponsorlu reklamlarınızı oluşturmak için bize danışabilirsiniz.

Get Support!
Dermedya Project Support
What you have in your mind? Ask us!
Kerem Halat
Kerem Halat
+90 530 318 0288
Müsait
Mahmut Namlı
Mahmut Namlı
+90 539 690 0135
Müsait