GDPR
Özgün İçeriğin Önemi ve SEO Hakkında

Özgün İçeriğin Önemi ve SEO Hakkında

Web Technologies / 9 September 2017 / 1 dk. / Sesli Makale

Last Update: 18 August 2018

Eğer makalemizin tamamını okumaya vaktiniz yoksa, vakit kaybetmeden hemen websitenizle ilgilenmek istiyorsanız sizi düşünüp tek cümlede cevabımızı özetliyoruz: "Evet, hatta bir websitesi için en önemli şey sahip olduğu ÖZGÜN içeriğidir".

SEO (Search Engine Optimization - Arama Motoru Optimizasyonu), en doğru anlamıyla bir web sitesini, sahip olduğu içeriklerle arama motorlarındaki arama sonuçlarında hak ettiği yerde ve konumda göstermek demektir. Yani, websitenizde bulunan bir sayfa, makale veya içerik, eğer büyük bir kesimin ilgisini çekiyor ve çok fazla ziyaretçi alıyorsa bu bölüm için özel bir çalışma yapmanız mantıklı olacak, bu yapılan işleme de "SEO Çalışması" demek doğru olacaktır. Örneğin ürünlerini satışa sunan bir e-ticaret sitesi için aşağıdaki çalışmaları yapmak satışlar ve internet üzerinden karlılığın artırılması açısından çok büyük önem taşımaktadır:

  • Mümkünse farklı açılardan ve profesyonelce çekilmiş ürün görselleri (görseli değil, görselleri)
  • İçerisinde dikkat çekici resimler bulunan, başka hiçbir websitesinde BULUNMAYAN bir açıklama yazısı
  • Önceki satın almış müşterilerin yorumlarının olduğu bölümün görsel açıdan düzenlenmesi (tek yıldızın küçük, beş yıldızın büyük olması, dikkat çekici olabilir)
  • Mümkünse, ürün detaylarının tablo şeklinde sayfaya eklenmesi, en önemli varyasyonların veya detayların dikkat çekmesi için farklı renkte, farklı büyüklükte, kalın veya farklı kontrastta gösterilmesi

Yukarıdaki maddeler, e-ticaret sitenizi satışa yönelik olarak geliştirebilmeniz için yapabileceğiniz ve dikkat etmeniz gereken en temel düzenlemelerden birkaçı. Dikkat ettiyseniz hiçbir madde en ufak bir yazılım veya kodlama bilgisi içermiyor. SEO çalışması olarak yapılacak sistemsel ve altyapı düzenlemelerinden önce bunlara dikkat etmeniz, yapılacak çalışmaların tam verimlilikle olmasını sağlayacaktır.

Hemen bizimle İletişim'e geçerek özgün içerik hakkında proje danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Get Support!
Dermedya Project Support
What you have in your mind? Ask us!
Kerem Halat
Kerem Halat
+90 530 318 0288
Müsait
Mahmut Namlı
Mahmut Namlı
+90 539 690 0135
Müsait