GDPR
Instagram’da Takipçi Kazanma ve Büyümenin Pratik Yolları

Instagram’da Takipçi Kazanma ve Büyümenin Pratik Yolları

Social Media / 21 December 2018 / 1 dk. / Sesli Makale

Bu makale, Kurumsal Instagram Yönetimi makale serisinin 9. bölümüdür. Eğer 8. bölüm olan Instagram İçin En Doğru Paylaşım Zamanları ve Sıklığı Belirleme makalemizi okumadıysanız, öncelikle önceki makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram aracılığıyla Facebook'ta yapılan paylaşımlar, direk olarak Facebook üzerinde yapılan paylaşımlardan daha fazla etkileşim almaktadır. Instagram'da büyümenizi ve etkileşimi artırmaya yardımcı olmak için, aşağıdaki ipuçlarını kendi hesabınız üzerinde de test etmenizi öneririz.


1. Takipçileriniz Tarafından Oluşturulan İçerikleri Önemseyin

Instagram kullanıcıları, işletmeniz için zengin bir potansiyel içerik sağlarlar. Takipçilerinizden gelen içerikleri önemseyerek çeşitli şekillerde kullanmak ve sergilemek, canlı ve etkileşimli bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olabilir. Takipçileriniz tarafından oluşturulan bu içerikler, kitlenize ürünleriniz, hizmetleriniz veya şirketinizle etkileşimde bulunmanın "onlar açısından" yaratıcı yollarını sizinle paylaşmaya teşvik edecektir.


2. Etkileşimi Artırmak İçin Paylaşımlarınıza "İnsan Yüzlerini" Dahil Edin

Georgia Tech Üniversitesi'nde yapılan bir çalışma ile, 1,1 milyon rastgele Instagram fotoğrafı incelenmiş ve aşağıdaki iki ilginç bilgi bulunmuştur. İçerisinde insan yüzü olan resimler:

  • %38 daha fazla beğeni
  • %32 daha fazla yorum

almıştır.

Bu istatistik, HubSpot benzeri şirketlerin neden kendi bünyelerinde çalışan kişilerin fotoğraflarını yaptıkları paylaşımlarda kullandıklarını çok daha mantıklı şekilde açıklıyor:


3. Instagram Paylaşımlarınızı Facebook'ta da Paylaşın

3 milyon marka sayfası için, 1 milyardan fazla Facebook gönderisi içeren bir Buzzsumo çalışmasına göre, Instagram aracılığıyla Facebook'ta paylaşılan gönderilerin, doğrudan Facebook'ta yayınlanan gönderilere göre daha fazla etkileşim aldığı tespit edilmiştir.

4. Instagram Reklamlarını Kullanın ve Denemeler Yapın

Daha fazla marka ve işletme Instagram'a katıldıkça, kişilerin haber akışlarındaki içerikler daha rekabetçi hale gelmekte ve öne çıkmak daha zor olmaktadır. Instagram reklamlarını kullanarak, bağlantı kurmak istediğiniz belirli kullanıcı kitlelerine erişebilir, bu kitlelere tanıtımınızı ve sunumunuzu yapabilir ve müşterileriniz olarak kazanabilirsiniz.

Get Support!
Dermedya Project Support
What you have in your mind? Ask us!
Kerem Halat
Kerem Halat
+90 530 318 0288
Müsait
Mahmut Namlı
Mahmut Namlı
+90 539 690 0135
Müsait