GDPR
Instagram Insights (Analytics Araçları) Kullanma ve İstatisikleri Ölçme

Instagram Insights (Analytics Araçları) Kullanma ve İstatisikleri Ölçme

Social Media / 22 December 2018 / 1 dk. / Sesli Makale

Bu makale, Kurumsal Instagram Yönetimi makale serisinin 10. bölümüdür. Eğer 9. bölüm olan Instagram’da Takipçi Kazanma ve Büyümenin Pratik Yolları makalemizi okumadıysanız, öncelikle önceki makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram istatistik araçları, sayfanız için nelerin işe yaradığını ve hangi yöntemlerinizin geliştirilebileceğine dair önemli ipuçları verir.

Instagram çalışmalarında hangi stratejilerin işe yarayacağını nasıl anlayabilirsiniz?

Instagram Insights, kitlenizin büyümesine odaklanmanızı sağlar ve paylaşımlarınızın aldığı beğenilerin ve yorumların sayısı göstererek size hangi çalışmanızın işe yarayıp hangilerinin de geliştirilmesi gerektiğine dair ipuçları verir.

Instagram; performansınızı ölçmeniz, hedef kitlenizi anlamanız ve Instagram pazarlamanızın sonuçlarını iyileştirmeniz için çok çeşitli ölçümler ve öngörüler sunar.

Instagram hesabınız için Instagram Insights verilerine erişebilmek için, Instagram profilinizi bir İşletme Profiline dönüştürmeniz gerekir.

Bir İşletme Profili'ne dönüştürdükten sonra, profilinizin sağ üst köşesinde bir grafik simgesi göreceksiniz. (Yeni güncelleme ile sağ üst köşedeki menü ikonunun iç menüsüne yerleştirilmiştir.)

Facebook sayfanızdaki analitik verilere benzer şekilde Instagram istatistik araçları içinde de benzer analiz verileri bulunmaktadır.

Not: Instagram Insights şu anda yalnızca mobil uygulama içinde kullanılabilmektedir.

Instagram istatistikleri, içeriğinizin, zamanlamanızın ve Instagram'da yayınlanma sıklığının geri dönüşlere etkisini değerlendirmenize ve beğeniler ve takipçiler gibi önemli Instagram ölçümlerini nasıl etkilediğini ölçmenize yardımcı olabilir.

Get Support!
Dermedya Project Support
What you have in your mind? Ask us!
Kerem Halat
Kerem Halat
+90 530 318 0288
Müsait
Mahmut Namlı
Mahmut Namlı
+90 539 690 0135
Müsait